Wiertarka DED 4410 przerobiony wyłącznik

Nie przypuszczałem, że na jakość wiercenia ma istotnie wielki wpływ, nie jedynie wiertło, jego jakość, ale również wiertarka, a dokładniej technika wiercenia. Chodzi mi o to czy wiercimy z ręki czy na wiertarce stołowej. Ale od początku.
Potrzebowałem wywiercić mniej więcej 400 otworów o średnicy 3,6 mm w blaszce stalowej 2,5mm grubości. Na początku rozpocząłem wiercić z ręki, ale po kolejnym zniszczonym wiertle począłem się zastanawiać nad usprawnieniem sobie produkcji. W sklepie mam: DEDRA Wiertarka stołowa DED 7710
-500W i jeszcze parę innych, ale, że ta jest najtańsza a ja chciałem wiercić cienkim wiertłem to wziąłem tą.
Na wiertarkach stołowych wolno wiercić z niewielką prędkością, ale za to z dosyć dużym posuwem i zawsze ten posuw jest w jednym kierunku. Zaowocowało to tym,że jednym wiertłem wywierciłem około 355 otworów bez ostrzenia! Jak wierciłem to miałem wrażenie, że wiertło się wciska w blachę i wchodzi jak w masło, jak dla mnie rewelacja? Takie wiercenie ma wszak ograniczenia, bo nie przeniesiemy wiertarki stołowej na działkę i nie wywiercimy otworu w słupku ogrodzeniowym:).
Czyli wiertarki ręczne są mobilne można je wszędzie wykorzystać, pod warunkiem, że mamy pedłużacz i prąd. Ale wiercenie wiąże się z większym zużyciem wierteł. Więc wiertarka stołowa do zakładu, a wiertarka ręczna do pozostałych robót.
Po jakimś czasie:
Tak się zdarzyło, że musiałem wywiercić około 2121 otworów w blaszce 1,4mm wiertełkiem 2,1mm. Uruchamianie i wyłączanie wiertarki oryginalnym wyłącznikiem to masakra, szczególnie jak jest mrozik, ta plastykowa klapa robi się horrendalnie twarda. Jak się robi kilka otworów to nie ma znaczenia, ale jak trzeba precyzyjnie wywiercić kilka tysięcy to pojawia się kłopot. Dobrym wyjściem jest wyłącznik nożny.
Zdecydowałem sam zrobić takie coś, za niewielkie pieniądze.
Zakupiłem włącznik do dzwonka domowego, jakaś duża deska jako baza, dwie małe: jakaś podpórka pod piętę} druga pod palce, żeby noga nie dyndała w powietrzu. I nieco skóry na sam wyłącznik, kawałek przewodu wtyczka i gniazdko. A i ponieważ styki są słłabe to nie można tego patentu zastosować do mocnych wiertarek stołowych, moja wiertarka stołowa Dedra DED7707 ma 350W więc nie ma kłopotu.
Wyłącznik jest rewelacyjny w użyciu, i pewny, w każdej chwili można go wyłączyć.


